Gondoltam, kéne nekem egy virtuális Win 10 a hiperszuper Linuxos laptopomra, szóval felmentem a VMWare Player oldalára (ide ni), és letöltöttem a Linuxos verziót. Egy bundle fájlt kaptam, amit (tekintve, hogy a Linuxhoz még mindig segghülye vagyok) dupla kattintással próbáltam megnyitni, szóval a szövegszerkesztő el is kezdte beolvasni mind a 600+ MB-ot. Miután kilőttem a szövegszerkesztőt, rájöttem, hogy ezt futtathatóvá kéne tenni. Szóval jobb klikk, tulajdonságok, jogosultságok, bepipálom, 5 millió figyelmeztetés, hogy ez naonveszélyes, de legalább megengedi, hogy elrontsam azt csináljak, amit akarok. Örülünk neki.

Ezután már tényleg csak duplaklikkelni kell, ugye? Hát azért root jogok kellenének…

Szépen lefut az installer, de persze a végén egy darab üzenet nincsen, hogy sikerült vagy valami, csak kilép a terminálból. A menübe viszont bedobta az ikonját, szóval csak sikerült letelepítenie. Indítás, licencszerződés elfogadássa, next next finish, létrehozzuk a virtuális gépet, indulunk, és… Izé.

Állítólag ez azért van, mert a host gépen be van kapcsolva a Secure Boot, és ilyenkor csak a naonbiztonságos drivereket lehet betölteni, a VMWare monitor driver pedig ezekszerint nem az. Szóval két lehetőségünk van: vagy valamilyen módon “biztonságossá” tesszük ezt a drivert, vagy kilőjük az egész Secure Boot-ot a francba. Én utóbbit javaslom, tekintve, hogy teljesen felesleges, az ellen nem véd. Ehhez a BIOS-ba kéne belépnünk (a gép indítása után közvetlenül az F2 / F10 / Del gombok nyomogatásával), majd keresni egy olyat, hogy Secure Boot Disable, vagy esetleg Clear Secure Boot Keys.

Az én Dell laptopomnál így kell kikapcsolni

Persze itt is 5 milliószor figyelmeztet, hogyha kikapcsoljuk, felrobban az univerzum, de valójában ennek a funkciónak semmi jelentősége nincs, hacsak nem a Blahán a kukából szoktad beszerezni a Windows telepítő pendrive-odat.

Ezután keressünk valami Save and Exit-et, de legtöbbször az F10 nyomogatása is célravezető. Újraindul a rendszer, beindul a Linux, működik a VMWare! Feltéve, ha azon szerencsés videokártya-tulajdonosok között vagy, akiknek a kártyáját a VMWare gyárilag támogatja. Illetve valószínűleg mindenféle VGA-t támogat, csak amivel nem tesztelték, ott nem engedélyezik gyárilag a hardveres gyorsítást, szóval a virtualizált rendszerünk sebessége lassabb lesz, mint a Magyar Posta, és cserébe még olyan csodás üzenetekkel is zaklat minket a VMWare, hogy frissítsük a driverünket.

Amúgy bírom ezeket az agresszív hibaüzeneteket, kiikszeled, azt feljön még nyócszor

Ha te is hasonló üzenteket kapsz, akkor sincs gond egy szál se! Nyissuk meg a /home/<felhasználónév>/.vmware/preferences fájlt a kedvenc szövegszerkesztőnkkel, és adjuk hozzá ezt a sort:

mks.gl.allowBlacklistedDrivers = "TRUE"

És akkor most már működni fog tökéletesen.

VMWare Player életre keltése Linux Mint alatt

Szólj hozzá!

10000
Free Web Hosting